جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
عناوین خبرها
ساعت
اوقات شرعی
سه شنبه ٢٤ مهر ١٣٩٧
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 832
 بازدید امروز : 102
 کل بازدید : 45597
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/6501


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری اولین اردوی آموزشی فرهنگی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره)

برگزاری اولین اردوی آموزشی فرهنگی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره)

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر مددی رییس مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اهمیت و ضرورت پیوند مستمر دانشجویان و دانشگاهیان با انقلاب اسلامی و اندیشه های رهبر کبیر آن بر کسی پوشیده نیست و تبیین اندیشه های تابناک امام خمینی(ره) و مفاهیم انقلاب اسلامی به عنوان راهبرد آینده نظام، همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری حضرت آیت ا... خامنه ای(مدظله العالی) است وبا عنایت به این مهم و با هدف تقویت سطح دانش، بینش و پیوند عاطفی دانشجویان با امام خمینی و انقلاب اسلامی و در راستای جهت دهی ارزشی به اردوهای دانشجویی، اولین دوره اردو و کلاس‌های آموزشی واحدهای درسی درس وصیّت‌نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره) و درس انقلاب اسلامی، با بهره‌مندی از استادان مجرب دارای مجوز گروه معارف، در قالب یک برنامه متفاوت برای فعالیت علمی فرهنگی با حضور دانشجویان در فضای معنوی و روحانی حرم مطهر، در حال برگزاری است.
وی افزود: این اردو با حمایت های ویژه دکتر میرزاده ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی و اعضای شورای سیاستگذاری مرکز امام (ره) به تصویب رسیده و برگزار شد. مهمترین ویژگی این اردو در حوزه برنامه ریزی مشارکت فعال و کار مشترک بخش های مختلف برای یک برنامه منسجم بود که کمیته ای با حضور اعضای معرفی شده از حوزه های مربوطه تشکیل و با برگزاری 9 جلسه و بیش از 70 مصوبه مقدمات اجرای اردو فراهم شد.
مددی با اشاره به مشارکت معاونت های دانشگاه آزاد اسلامی برای برگزرای این اردو، گفت: برای برگزاری اردو معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ بخشنامه ها و صدور مجوزهای لازم، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی برای تعیین ضوابط و استانداردهای آموزشی اردو، معاونت ورزش برای هماهنگی فعالیت ها و مسابقات ورزشی و شنا، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان تهران با معرفی استادان گروه معارف و همچنین معاونت فرهنگی مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام برای هماهنگی برنامه های فرهنگی، مشارکت داشته اند.
وی ادامه داد: این برنامه در حرم مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام‌خمینی‌(ره) به میزبانی پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی و با مسئولیت اجرایی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری برگزار شد و در اولین دوره این اردوی آموزشی و فرهنگی 6 روزه، علاوه بر آموزش 3 واحد درسی درس های وصیت نامه و انقلاب اسلامی، برنامه های متنوع ورزشی و فرهنگی نیز اجرا می شود. دانشجویان از 8 استان شامل استان‌های اصفهان، البرز، تهران، کرمانشاه، گیلان، مازندران، مرکزی و واحد نجف آباد در این اردو حضور دارند.
رئیس مرکز امام‌خمینی‌(ره) و انقلاب اسلامی گفت: اردو از 6 شهریورآغاز شده است و 19 شهریور به اتمام می رسد به نحوی که برادران از تاریخ‌ ششم تا سیزدهم و خواهران از تاریخ سیزدهم تا نوزدهم شهریور به صورت مجزا به مدت شش روز در محل اردو حضور خواهند داشت و در ادامه هریک از گروه‌ها نیز یک روز از خمین و قم بازدید می‌کنند.
وی با بیان اینکه رویکرد این اردو علمی، فرهنگی و آموزشی است بر اجرای دقیق برنامه ها مطابق مقررات و مصوبات جلسات برگزار شده، تاکید کرد.
مددی در پایان با تقدیر از همکاری مطلوب واحد یادگار امام(ره) شهرری در برگزاری این اردو گفت: شاه کلید این اردوی فرهنگی، اخلاص است و اگر تمامی اقدامات ما با خلوص نیت پیش برود با یاری خداوند متعال و همکاری دست اندرکاران، برنامه های مربوطه به بهترین نوع ممکن برگزار خواهد شد. از مهمترین ثمرات این اردو علاوه بر تجدید میثاق جوانان دانشجو با آرمان های امام خمینی(ره) و رهبری، ایجاد شور و نشاط وصف ناشدنی در بین جوانان است.


٠٩:٠٨ - 1395/06/15    /    شماره : ٢٦٢٧    /    تعداد نمایش : ٨خروج
تقویم

  تمامی حقوق این سایت متعلق است به:دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر
آدرس: شبستر-جنب پارک آزادگان - دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر تلفن :3-04142425311-فاکس 04142424927