جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
عناوین خبرها
ساعت
اوقات شرعی
سه شنبه ٢٦ تير ١٣٩٧
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 15027
 بازدید امروز : 50
 کل بازدید : 42500
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/4871


  چاپ        ارسال به دوست

چاپ کتاب

چاپ و انتشار «یادمان صفرخان» از سوی دانشجوی واحد شبستر

امیر چهره­ گشا در گفت‌وگو با روابط عمومی اظهار کرد: «مجموعه حاضر در راستای ارج نهادن به مبارزات این قهرمان ملی و نیز شناساندن این نماد مقاومت به نسل­های آینده تدوین شده است».

چهره­ گشا از صفر قهرمانیان به عنوان باسابقه­ ترین زندانی سیاسی دنیا نام برده و افزود: «صفرخان 32 سال در زندان شاه روزگار گذراند و 24 سال در زندان نسیان و فراموشی سپری کرد تا این که در آبان ماه 1381 جان به جان آفرین تسلیم کرد».

وی ادامه داد: «حضور سه دهه ­ای وی به عنوان باسابقه­ ترین زندانی سیاسی دنیا و نشست و برخاست با سایر مبارزان از وی چهره­ای بسان دائره ­المعارفی از تاریخچه سازمان­ها و گروه­ها و افراد منفرد سیاسی چپ، راست، مذهبی و ... ساخته بود که بنا به وجود خصلت­های خوب و مردمی و البته مقاومت ستایش انگیزش، مورد احترام همه زندانیان از هر نوع گرایش، باور و اعتقاد بود.»کتاب «یادمان صفرخان (صفر قهرمانیان شیشوان، نماد مقاومت مردمی در رهایی ازستم»در سال 1396 از سوی انتشارات نخبگان در 1000 نسخه چاپ و با قیمت 250000ریال روانه بازار گردید.

کتاب در 400 صفحه و شامل 5 فصل: شیشوان زادگاه صفرخان، مقالات، اشعار، اسناد و تصاوبر و منابع و فهرست اعلام می­باشد.

این چهاردهمین کتاب امیر چهره ­گشا است. عنوان تعدادی از کتاب­های چاپ شده به شرح ذیل است: زندانی زمان، نگاهی به مبارزات با سابقه ­ترین زندانی سیاسی جهان، صفرخان قهرمانیان؛ تاریخ عجب شیر؛ پیشگامان تاریخ و فرهنگ آذربایجان؛ عجب شیر در گذر زمان؛ آتالاردان چاتان سسلر؛ ائل قایغی­سی: زندگی­نامه و آثار دکتر حسین دوزگون؛ سهند دونیاسی؛ فیزیک نور؛ امامزاده‌های آذربایجان و شمال‌غرب ایران


٠٨:١١ - 1396/05/07    /    شماره : ٣٠١٢    /    تعداد نمایش : ٤٦خروج
تقویم

  تمامی حقوق این سایت متعلق است به:دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر
آدرس: شبستر-جنب پارک آزادگان - دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر تلفن :3-04142425311-فاکس 04142424927